Hypotéka nejen na bydlení

Podnikat často znamená riskovat. Je jen málo druhů podnikání, kde je jistota zisku a nehrozí nějaké nebezpečí, že zakázka nevyjde, že nenastane problém ve výrobě, nebo cokoliv jiného, co překazí hladký průběh. Můžete se někdy snažit sebevíc, ale neovlivníte např. energetickou krizi nebo covidovou pandemii a zákazy a příkazy naší vlády.

podnikatel

Pokud začínáte mít v podnikání finanční problémy, měli byste je co nejdříve řešit. Někdy totiž stačí firmě a podnikání trochu finančně pomoct a podnikání se opět může rozběhnout. Ale kde peníze vzít? Může vám pomoci podnikatelská hypotéka.

Podnikatelskou hypotéku nemusíte žádat u bankovního ústavu. Jejich podmínky pro získání hypotéky jsou ale docela přísné a pokud žádáte o hypotéku v době, kdy vaše firma několik let po sobě nevykazuje velké zisky, může být získání problematické. Ale nemusíte zoufat, jsou tady nebankovní společnosti, jako třeba FAHD, kde vám podnikatelskou hypotéku mohou poskytnout i pokud vykazujete jen minimální zisk.

podnikatel

Podnikání občas potřebuje vzpruhu, potřebuje finanční injekci, která postaví opět podnikání na nohy. Ale podnikatelskou hypotéku můžete získat i na snížení dopadu energetické krize. Peníze můžete investovat do fotovoltaiky, můžete si nakoupit stroje s nižší energetickou náročností, nebo se přesunout do jiných výrobních prostor. Pokud vám stojí v cestě za vylepšením firmy pouze peníze, neměli byste váhat a měli byste jít do podnikatelské hypotéky. Nechejte si vypočítat výše splátek, které vám budou nastavené na míru, tak abyste byli schopni je splácet a nedostali jste se do neschopnosti splácení a časem do insolvence.

Je běžné, že chcete-li si postavit dům, vezmete si hypotéku, ale existuje i podnikatelská hypotéka. Pokud víte, že finance by pomohli vašemu podnikání a časem vám přinesou zisk, neváhejte a zajděte si pro podnikatelskou hypotéku.

Doporučené články