Co když dojdou peníze?

Za všechno, co má aspoň nějakou minimální hodnotu, se dnes platí. My lidé už jsme si vesměs odvykli dávat ostatním k dispozici něco zadarmo, nezištně si pomáháme už jen s těmi naprosto nejbližšími, a když po nás chce něco cizí člověk, poskytneme mu to jedině tehdy, když nám za to zaplatí. A naopak my od cizích lidí dostaneme jenom to, za co dáme své peníze jim.

Takže jsou peníze něco, bez čeho dnes nelze být. Potřebujeme je, abychom měli pomalu cokoliv, co ke svému životu potřebujeme, platíme jimi za zboží a služby, které požadujeme od jiných lidí. A abychom mohli takto činit, musíme si peníze pochopitelně nejprve sehnat, vydělat.

evropské peníze

Jenže s tím vyděláváním je to často složité. Ne vždy si dokážeme vydělat dost na to, abychom mohli financovat všechno, co nám jenom přijde na mysl. Často máme peněz poměrně málo, někdy trpíme jejich nedostatkem a někdy se považujeme dokonce za žebráky, jak nevalně na tom po finanční stránce jsme. A je jasné, že když není dost peněz, musíme si kdeco odříkat, musíme na lecjakou nabídku zboží nebo služeb zapomenout. Protože by nám to nikdo bez zaplacení neposkytnul.

A když se nechceme smířit s tím, že něco mít nemůžeme? Případně když to nelze akceptovat, protože se bez toho zkrátka nedá obejít? Pak si musíme další peníze buď přivydělat, nebo půjčit.

eura a Bitcoin

A když jsme na tom finančně dost bledě, ale přesto uvažujeme o vzetí si půjčky, asi bychom měli pomýšlet především na nebankovní hypotéku. Protože máme-li nějakou nemovitost, kterou by se dalo ručit, je hypotéka bez příjmu snadno získatelná. Člověk tu není odmítnut kvůli záznamům v registrech dlužníků nebo kvůli nízkým příjmům, a dostane tedy rychle a vcelku výhodně tolik peněz, kolik potřebuje. Splní se mu tedy přesně to, oč u půjček jde.

A když pak člověk v podobě této hypotéky potřebné peníze dostane, nemusí se už cítit jako chudák. A může žít jako všichni normální lidé.

Doporučené články