Jak efektivně ohřát vodu v bazénu a udržet si stejnou teplotu celou sezónu? Znáte všechny způsoby?

Přemýšlíte, jak ohřát vodu v bazénu? Nechcete ale používat tepelné čerpadlo nebo elektrický ohřev? Jak jinak můžete mít vodu v bazénu teplou?

Jak efektivně ohřát vodu v bazénu a udržet si stejnou teplotu celou sezónu? Znáte všechny způsoby?

Ve studené vodě se nechce koupat nikdo. Pokud se jdeme koupat do bazénu, očekáváme příjemně vyhřátou vodu, jenže ne vždy se toho dočkáme. Hlavně, pokud je v noci chladněji, voda se nestihne prohřát následně od sluníčka, můžeme se koupat skutečně v chladné vodě, která je vhodná spíše jen pro otužilce. Určitě to tak ale být nemusí, když vodu dostatečně ohřejete. A jak? Máte celou řadu možností, ale ne vždy je možné využít tepelné čerpadlo nebo se spolehnout na elektrický ohřev. A jaké jsou tedy další možnosti? Užijte si koupání vždy v příjemně ohřáté bazénové https://eshop.neosolar.cz/fotovoltaicky-ohrev-vody vodě.

velký bazén

Máte hodně možností, co zvolit?

Určitě je možností řada, kromě již zmiňovaných způsobů jsou dnes velmi oblíbené solární ohřevy vody. Pak je tu možnost i zastřešení bazénu, ale to už byste museli mít bazén větší a u zastřešení je nutné počítat rovněž s větší investicí. Pro bazény všech možných tvarů ale i rozměrů jsou velmi vhodné i solární plachty. A o co jde? Solární plachta chlorito může na první pohled připomínat spíše bublinkovou fólii, kterou známe všichni, je to ta která se používá při odesílání balíčků. Solární plachta je tvořena bublinkami a ochrání vodu také před nečistotami, takže má vlastně mnohem více funkcí.

nohy v bazénu

Jak solární plachta funguje v praxi?

Solární plachta využívá k ohřevu sluníčko, zabraňuje tomu, aby se voda ochlazovala, a zároveň využívá slunečních paprsků k tomu, aby vodu dostatečně ohřála. Zase, když je sluníčka moc, voda se může z bazénu začít i vypařovat, i v tomto případě poslouží dobře solární plachta, voda se vypařovat již nebude. Jakmile je navíc plachta na bazénu natažená, chrání vodu před nečistotami, které mohou do vody kdykoliv napadat. Už tedy žádné listí, hmyz nebo prach z okolí ve vaší bazénové vodě.

Nejběžnější jsou pak modré, průhledné či černé solární plachty, ty mohou mít pak nejrůznější rozměry i tvary, takže se přizpůsobí každému bazénu.

Doporučené články