Kde postavit celoroční mobilní dům

Bez zahrady to nepůjde

Dokážete si představit postavit mobilní celoroční dům někde v městské zástavbě? Teoreticky to samozřejmě možné je, stačí vám k tomu dostatečně velká plocha základové desky či kotevní patky, ale kdo se odhodlá v takovém objektu bydlet, zřejmě si představuje, jak každé ráno za svítání (pokud je ranní ptáče) vyjde na zápraží a pokochá se východem slunce na obloze. Mobilní domy svým způsobem připomínají rekreační bungalovy, a pokud jste byli někdy ubytovaní v přímořském letovisku, např. na kanárských ostrovech, budete si v nich připadat velmi podobně. Vlastní zahrada je zkrátka nenahraditelná a společně s nízkým domem vytváří harmonický celek, kde se budete cítit příjemně po celý rok.

rybízový keř

Chatová oblast

Někteří lidé vsadí na chatové oblasti a dělají dobře. Právě zde je největší klid a to pomáhá zejména lidem v důchodovém věku, nebo těm, co mohou pracovat z domova anebo alespoň do zaměstnání dojíždět autem. Pokud je chatová oblast vzdálena jen několik kilometrů od místa pracoviště, je to zcela bez problémů, ale ani větší vzdálenost od města není problém, pokud je např. poblíž nájezd na dálnici a odtud se do města, vzdáleného 40 km, dopravíte třeba za dvacet minut.

zahrada za domem s pěkným výhledem

Důležitý je výhled

Co byste neměli opomíjet, je volba pozemku, co se týče výhledu do krajiny. Ten totiž může vašemu bydlení dodat skutečnou „šťávu“, a můžete na tom být mnohem lépe, než lidé, co bydlí v přepychové vile za několik milionů korun, a přitom je dům posazen v ulici, kde je na vás nalepeno dalších pět objektů, civíte si navzájem do oken a nemáte tu prakticky žádné soukromí. A o výhledu nemůže být ani řeč. I docela skromný chatový pozemek s pěkným výhledem má skutečnou cenu mnohem vyšší, než luxusní stavební pozemek v žádané lokalitě. A nezapomeňte – výhled je také oknem do duše, a čím je krásnější, tím lépe vás psychicky léčí.

Doporučené články