Co chápu já pod pojmem ,,láska?“

Láska? Jaké všechny formy a varianty lásky mohou být? Tak v první řadě je to láska k dítěti. Což si myslím že je nejdůležitější pro vedení spokojeného a šťastného života. Mít dobrý vztah se svojí matkou a se svým otcem. Pokud toto není tak člověk ztrácí svoji hodnotu a sebelásku a z toho pak mohou i pramenit různé psychické problémy, nebo špatný vztah matka x dcera může způsobit třeba anorexii. Pokud je zdravá láska od rodičů, dokážeme ji pak dát samy sobě, nebo svým dětem. Pokud toto není, musíme na sobě pracovat abychom si sebelásku dokázali dát. Další láska je pak k rodině, ať už ke své biologické, nebo té budoucí.

láska

Ke svému partnerovi a svým dětem. A pak láska partnerská, kdy jsme zamilovaní a máme rádi někoho, s kým chodíme, nebo nešťastně zamilovaní do někoho, s kým nechodíme a kdo s námi být nechce. Další forma lásky je ta přátelská, a to je něco, čeho já si nejvíc vážím. Přátelství je pro mě něco hodně důležitého. Ať už kamarádství s kluky, nebo s holkami. To je někdy větší forma lásky než ta partnerská. Také existuje láska ke zvířatům. Já mám třeba svého pejska stejně ráda, jako kdyby to bylo moje vlastní dítě.

srdce

A v poslední řadě také láska k něčemu, co nás baví a naplňuje, láska ke své práci, ta si myslím že je v našem životě taky dost důležitá, láska k různým zálibám, třeba láska k hudbě, nebo láska ke sportu, taky to může být láska ke přírodě třeba. Láska pro mě znamená něco, co není určitě jen chemie, je to něco hlubšího než jen zamilovanost, nedá se uchopit, ale všichni jsme ji někdy zažili. Je to nenahraditelné štěstí a radost, něco, co životu dodává energii a co nám pomáhá mnohdy přežít těžké časy. Bez lásky bychom nepřežili to je jasné, ale také si musíme dobře rozmyslet komu ji dáme, protože pamatujte že ne každý si ji zaslouží! Dejte ji prosím jen těm lidem, kteří si ji doopravdy zaslouží!

Doporučené články