Covid – zlomová událost

Všichni si určitě pamatujeme rok 2019-2020 jako hodně zlomový. Tehdy totiž začala epidemie covidu 19, která ovlivnila všechny lidi po celém světě. Někteří lidi o tom neradi hovoří, protože covid jim opravdu zničil plno věcí. Pokud mohu mluvit z vlastní zkušenosti, tak mě třeba zničil šanci k vysněné práci, kterou jsem tehdy mohla mít. Byla jsem opravdu strašně naštvaná, protože to místo v práci jsem moc chtěla – tehdy jsem měla být šanci být supervizorkou v tazatelské agentuře. Byla jsem opravdu smutná a naštvaná a dlouho jsem to nemohla přenést přes srdce. A je fakt, že covid ovlivnil životy mnoha lidí.

m

Někteří už jej chytili, někteří ne, někteří dokonce na něj zemřeli. Můžu vám ale říct, že mám dvě zkušenosti s covidem 19. Jedna je ta, že můj děda (už byl ve věku tehdy cca 63 let) chytl covid, byl na tom hodně špatně, ale okamžitě jsem za ním jela do nemocnice a seděla jsem u něj v tom hnusném plášti, který jsem si tehdy na sebe musela navléknout, zhruba dvě hodiny. A zázračně se z něj potom dostal a já jsem měla radost. A druhá zkušenost je s mou dcerou Sofinkou, která tedy covid 19 také chytla a bohužel průběh měla těžký, pořád plakala, byla unavená, kašlala a smrkala a byla celkově jako tělo bez duše.

m

Po týdnu to naštěstí bylo v pohodě. A ač to doteď nedokážu pochopit, já jsem to od ní nechytla, což je mi doteď záhadou, ale budiž. Musím se tomu smát. A určitě znáte to, jak je nepříjemné to, když jdete třeba například teď do nemocnice (nevím jak je to v České republice, ale v Německu si před každým vstupem do nemocnice teď musíte udělat covid test) a je to hodně nepříjemné, když vám tak dlouho a hluboko strkají do nosu. A pokud máte tedy podezření, že jste se nakazili covidem 19, zkuste antigenní testy prodej a nebo zkuste PCR testy, které jsou o něco více účinnější.

Doporučené články