Jaké potraviny zařadit do jídelníčku při hubnutí?


Když nevíte, jak zhubnout, může to být ze začátku hodně těžké. Ale zvládlo to spoustu lidí před vámi, zvládnete to i vy! Stačí jen vědět, jaké potraviny jíst a zařadit je co nejvíce do svého jídelníčku. Přinášíme vám tipy na potraviny, které jsou pro vás vhodné během vašeho hubnutí.

Rukola

Rukola je chutný salát s vysokým obsahem vitamínu C a kyseliny listové. Hrst rukoly má pouze kolem 40 kalorií.

Paprika

Papriky mají nízký obsah kalorií, a přesto nasládlou zeleninovou chuť. Mají spoustu vitamínů A a C, takže jsou dobré pro váš imunitní systém.

papriky

Řecký jogurt

Řecký jogurt se standartně prodává zcela bez tuku, což je pro vás důležité. Jeden kelímek nízkotučného řeckého jogurtu má asi jen 110 kalorií a obsahuje vysoké množství bílkovin a vápníku.

Vejce

Jedno vejce má pouze kolem 70 kalorií, záleží na jeho velikosti. Mýtus o tom, že jsou nezdravé pro váš cholesterol, už je vyvrácený. Naopak. Vejce má spoustu bílkovin a vitamínů.

Bylinkové čaje

Pokud vám nechutná čistá voda, sáhněte po bylinkových čajích. Můžete si vybrat takové, které podporují váš metabolismus a tím vám napomáhají hubnout, jako je zelený čaj, kopřivový čaj nebo přímo čaj na hubnutí.

Losos

Losos má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které jsou důležité pro naše zdraví. I v hubnutí potřebujeme tuky, jen si musíme vybírat ty zdravé. Kromě toho obsahuje vitamíny B12, D a také selen.

jogurt

Mořské řasy

Neobvyklá potravina oblíbená hlavně v asijských zemích. Jedna porce má pouhých 30 kalorií a jedná se o potravinu, která je přímo nabitá vitamíny a minerály.

Sladké brambory

Sladké brambory neboli batáty jsou skvělou přílohou. Mají ještě méně kalorií než normální brambory a vynikající chuť.

Kuřecí maso

Nejoblíbenější maso do hubnutí je bezpochyby kuřecí maso. Volte nejlépe kuřecí psa bez kůže, které nemají téměř žádný tuk, zato vysoký obsah bílkovin a živin.

Doporučené články