Nový fén

Pamatuji si, že jsem velmi ráda používala maminčin fén na vlasy. I když jsem v té době ještě měla krátké vlasy, protože mi bylo sedm let a maminka mě ostříhala. Měla jsem nějaké problémy s vlasy, špatně mi rostly a měla jsem velmi řídké vlasy. A dětská doktorka řekla, že mě má maminka vlasy ostříhat na krátko, že prý se vlastně zahustí a zpraví. Maminka to udělala a já jsem z toho byla velmi nešťastná a asi dva anebo tři dny jsem byla naštvaná a brečela jsem. Potom jsem uviděla mámin fén. Vůbec jsem nevěděla, na co přesně je. A až později, asi o půl roku dál, jsem se dozvěděla, že je to docela dobrý technický vynález.

Technika a adrenalin.

A vy si řeknete, že je to jenom obyčejný fén. Jenomže pro dítě, jako například já to byl docela perfektní nástroj. Ne hned jsem si to musela vyzkoušet. V zásuvce už to bylo, protože to maminka asi zapomněla vytáhnout. Takže jsem zmáčkla pouze čudlík a spustil se horký vzduch. Lekla jsem se, že jsem fén bohužel upustila na zem. A samozřejmě se rozbil. Byla jsem v šoku, maminka potom samozřejmě hodně nadávala. Maminka říkala, že tohle je hodně drahá věc, kterou dostala na Vánoce od své kamarádky. A musím říct, že mě to hodně mrzelo o několik let později jsem se dozvěděla, že v té době, kdy maminka ten fén měla, tak to byla opravdu novinka na trhu.

Je mnoho typů fénů.

Mělo to nové technologické postupy a technicky byl ten fén opravdu vyspělý. Takže mě to hodně mrzelo. A když mě padlo asi šestnáctý nebo sedmnáctý rok, tak jsem mamince pořídila z brigády úplně krásný nový fén na vlasy. A už během té doby měla asi další tři anebo čtyři kusy fénu, ale já jsem si řekla, že jí tím aspoň něco připomenu strasti, co jsem jí s prvním fénem udělala. Třeba jsem ji potěšila a zjistila, že technika jde dál, protože fén ode mě byl špička na trhu. A taky používáte fén nebo ne? Já ne, bojím se, že mi zničí vlasy.

Doporučené články