Oslava a politika

Politika byla vždycky moje kontroverzní téma. Protože nikdy jsem se nedokázala bavit o politice, aniž by se někdo rozčílil. Nevím proč, ale já jsem byla vždycky taková, že jsem měla radost, když jsem někoho naštvala anebo vyprovokovala k nějaké hádce. A politika je právě takové dokonalé téma, pokud chcete někoho naštvat. Někdy se ale stane to, že někoho naštvat opravdu nechci, ale bohužel se to stane. Možná to už mám zakódované v sobě. Nicméně ale pamatuji si na jednu příhodu, kdy se díky politice rozhádala skoro celá naše rodina. Bylo to na naší rodinné oslavě a bylo to asi před dvěma nebo třemi lety.

Politika je hlavně v novinách.

A už si to nepamatuji přesně, ale to vůbec nevadí, protože to na situaci absolutně nic nemění. Bylo léto a my jsme byli na zahradě. Táta a brácha grilovali u grilu opravdu skvělé maso, na které jsme se už všichni těšili. A potom byla v rádiu nějaká reklama, kde se právě lidi bavili o politice a otec na to samozřejmě začala ihned vtipkovat. A moje máma právě politiku nemá vůbec ráda a už ne vůbec nějaké narážky co se týče politiky a politiků.

Politika je hlavně o lidech.

Takže samozřejmě se máma s tátou začali hádat. A někdo z rodiny se zastával mámy a někdo zase táty. Takže se potom hádali opravdu všichni. A nevím jak vy, ale já jsem se styděla a raději jsem šla dovnitř domu a koukala jsem se potichu z okna, jak se rodiče a všichni hádají kvůli politice. A jak sousedi okolo asi z toho mají třetí světovou. Myslím si, že o politice by se asi mluvit na oslavách nemělo, nebo to dopadne opravdu špatně. No, nakonec tedy musím uznat, že za dvacet minut z hádky sešlo, ale řeknu vám, byl to děs. Jenom kvůli blbé politice. Proboha proč? Co je na politice tak zásadního, že se někdo musí kvůli politice hádat a nadávat svým nejbližším lidem? No, tak tohle asi opravdu nikdy nepochopím. Než abych se hádala, tak, raději zatnu zuby a odejdu se vztyčenou hlavou.

Doporučené články