Volby prezidenta pro rok 2023

Našemu prezidentovi Miloši Zemanovi končí už v řadě druhé funkční období. A tak nastal čas aby odešel. A na jeho místo přišel prezident nový. A už oznamují svoji kandidaturu noví uchazeči. Nebude to pro nikoho z nich lehký úkol. Protože ať jsou názory na našeho současného prezidenta jakékoliv hodně dobrých zásluh se mu musí nechat. Zajistil aby Česká republika nepřijmula euro jako svoji měnu. Ostře vystupoval proti přijímání uprchlíků do země. A to je jen malý výčet. Myslím, že mu náleží velký dík. Mezi zatím asi největší favority patří Petr Pavel. Je to bývalý armádní generál.

volbení lístky

Působil ve funkci v letech 2012-2015. Také se velmi osvědčil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO. A to v letech 2015-2018. Jako další oznámil kandidaturu filantrop a podnikatel Karel Janeček. Je to velice vážený matematik a přednáší finanční matematiku na Univerzitě Karlově v Praze. Vystudoval mimo jiné také obor teorie pravděpodobnosti a matematickou statistiku též na Karlově univerzitě. Mezi další se řadí například Josef Středula. Je to předseda odborových svazů. Marek Hilšer kandiduje jako lékař a senátor. Také působí jako velmi úspěšný vědec a občanský aktivista.

volevní lístek

Mezi další patří Danuše Nerudová je to ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity. Jako hlavní body její kampaně prezentuje hlavně pomoc naší zemi při současné ekonomické krizi. A také se zajímá o dopady klimatické změny, která právě probíhá. Velice zajímavý je také kandidát Tomáš Zima. Je to lékař jehož specializací je biochemie. A stále se v ní zdokonaluje. A také vedl jako rektor do roku 2022 Univerzitu Karlovu v Praze. A jací další kandidáti oznámili kandidaturu? Alena Vitásková, Tomáš Březina, Jaromír Soukup, Karel Diviš, Miloš Knor, Denisa Rohanová, Ivo Mareš, Vladimír Boštík, Jakub Olbert, Josef Skála, Hynek Blaško a Jiří Kotáb. 

Doporučené články