Pozemky něco stojí

To, že si chce někdy někdo postavit svůj dům nebo nějaký obdobný objekt, ještě vůbec neznamená, že si tento prostě někam přiveze vše potřebné a pustí se do stavby. Takové stavbě musí nevyhnutelně předcházet pořízení si vhodného pozemku, na kterém by dotyčná nemovitost stanula. A takový pozemek si nestačí jenom vybrat, ten se také musí koupit. A všem z nás je dobře známo, že něco podobného stojí nemalé peníze, že nejsou pozemky ani trochu levná záležitost. A kdyby si měl někdo pořídit kus země za své úspory a pak za tyto i stavět, kdo ví, kolik budov by v našem okolí vůbec nebylo, případně které by tu byly celou věčnost rozestavěné, to jak by se na nich pracovalo podle toho, zda má jejich budovatel nějaké peníze nebo tomu tak právě není.

peníze z bankomatu

A tak je dobře, že se lidé nemusejí nezbytně uskromňovat jenom proto, aby mohli se stavbou začít co nejdříve. Že si je možné ony potřebné peníze na koupi pozemku a třeba i následnou stavbu půjčit a splácet je až později a postupně.

Ovšem na druhou stranu je skutečností, že finanční ústavy nepůjčují peníze jenom tak někomu. Než si v nich člověk na potřebnou půjčku přijde, musí obvykle složitě doložit, že je dostatečně dokonalý a že tedy bude schopen bez problémů splácet.

výběr z bankomatu

A to je kámen úrazu pro ty, kdo zase až tak moc dokonalí nejsou a kdo tedy vzbuzují dojem, že by u nich mohly být se splátkami potíže. Těm raději žádná banka nepůjčí. Ale ani pak to naštěstí není docela ztracené, protože i pak se aspoň hypotéka na pozemek https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/ sežene. S tou totiž nemá problémy nikdo, kdo se za ni dokáže zaručit odpovídající nemovitostí.

Tady je prostě jisté, že dlužník svoje závazky buď řádně vyrovná, nebo se nebankovní společnost, u níž onu hypotéku dostane, ‚zahojí‘ na jeho zastavené nemovitosti. A s takovou zárukou tu lze půjčit snad každému z nás. A může se začít stavět.

Doporučené články