Revize jsou jistota

Někdo by si mohl myslet, že k tomu, aby měl domů nebo někam jinam zavedenou elektřinu, stačí natáhnout kus drátu od elektrického vedení nebo nějakého jiného zdroje přes pojistky ke koncovému spotřebiči. A to není utopie – sám jsem to už nesčíslněkrát viděl, ovšem naštěstí ne u nás, ale v Africe. A viděl jsem tam pochopitelně nejen takovéto pokusy o zavedení elektřiny, ale také vyhořelé domy nebo celé chudinské čtvrti, kde se o to někdo takto kreativně pokoušel. A když se o to někdo pokouší tam, určitě se najde někdo takový i v řadách našinců. Třeba už i jenom proto, že se leckomu nechce platit, a když by si někdo mohl zajistit elektřinu i zadarmo svépomocí…

sloupy v mlze

Takové pokusy ale vyjdou obvykle draho. A tím nemyslím jenom trestněprávní stránku věci. Elektřina se sice někam zavede zadarmo, ale škody, které napáchá, mohou být značné. Stejně jako v případech, kdy má sice někdo elektřinu zavedenou legálně, ovšem podceňuje pravidelné či mimořádné kontroly toho, co se tu postupem doby může opotřebovat nebo poškodit.

Ano, i podceněné revize elektrických zařízení mohou mít hodně neblahé následky. A proto je dobře, když se nenechává nic náhodě a využívají se služby odborníků, kteří nabízejí revize elektroinstalací, spotřebičů nebo třeba hromosvodů.

řada žárovek

Kdo si totiž nechá takové revize provádět ve svém bytě, rodinném domě nebo jiném a klidně i o hodně větším objektu, má jistotu, že je vše v tom nejlepším pořádku a nic se nemůže stát. A přitom to není žádná přehnaně drahá záležitost.

A když je místem takové revize elektro Praha, nemusí se člověk omezovat jenom na už zmíněné revize elektrických zařízení. Lze si tu od odborníků zajistit i označení elektrických spotřebičů štítkem, je tu možná i kontrola a revize elektrického ručního nářadí a spotřebičů, i potvrzení smlouvy s vybraným dodavatelem elektrické energie.

A i když to něco stojí, jistota je jistota.

Doporučené články