Vhodně zvolený kočárek pro miminko vám ušetří perné chvíle i další finanční náklady

Příchod miminka je spojen s řadou zařizování a plánování. Jedním z nejdůležitějších úkolů je pro většinu rodičů pořízení výbavičky, která zajistí miminku pohodlí a co možná nejlepší péči. Do základní výbavy děťátka řadíme samozřejmě i kočárek, který je třeba vybírat s rozmyslem. Již dávno pryč jsou doby, kdy byl na trhu k dostání omezený výběr kočárků. V současné době jsou vyráběny kočárky uzpůsobené nejrůznějším potřebám. Nalezneme tak kočárky, které jsou vhodné do města či do terénu nebo dokonce takové, které jsou přímo určené pro sportovní aktivity.

Kočárek v přírodě

Ideální a zároveň nejčastější volbou rodičů jsou kombinované kočárky

Je více než vhodné myslet i na to, že vaše miminko bude v kočárku trávit mnoho času, tudíž by měl být kočárek maximálně pohodlný. Určitě se vám vyplatí pořídit kočárek kombinovaný. Takové kočárky jsou složeny z hluboké korby, sportovní nástavby a mnohdy i autosedačky (tzv. vajíčka). Kombinovaný kočárek vám vydrží prakticky po celou dobu, kdy bude vaše dítě kočárek potřebovat. Mezi oblíbené produkty z této kategorie patří například i kočárek Riko Basic Zelenazirafa.cz

Zajímat by vás mělo i provedení kočárku, a to především celková konstrukce, kvalita použitého materiálu a v neposlední řadě také výbava. V dnešní době jsou již standardem přední otočná kola či centrální brzda. Díky těmto prvkům se vám bude s kočárkem velmi snadno manipulovat. Dalším aspektem, který při výběru sledovat by bezesporu měla být i složitost montáže a celková hmotnost. Přeci jen budete kočárek často skládat a přemisťovat.

Miminko v autosedačce

Pohodlí a funkčnost na prvním místě

Design kočárku by pro vás měl být až na posledním místě. Základem je samozřejmě maximální funkčnost a také pohodlnost, která vám zajistí spokojené miminko, které s vámi bude rádo cestovat a objevovat okolní svět. Na kočárku se nevyplatí šetřit. Jedná se přeci jen o část výbavy, která bude dítě provázet několik prvních let jeho života.

Doporučené články