Schodiště

0cm m 0cm 10pt“>Když byste navštívily na jižní Moravě zámek Lednice, zjistili byste se mnoho pěkných informací. Tento zámek získali ve 13. století Lichtenštejni, kteří byli velice bohatým rodem. Pro zajímavost měli už ve své době záchod na splachování. U zámku se také nachází krásná rozlehlá zahrada. Jedna ze zajímavých a krásných věcí je točité samonosné, ozdobné schodiště, které už tenkrát dokázali stolaři vyrobit. Schodiště je vyrobeno z dubového třeba a má ručně vyřezané ornamenty s rostlinnými a zvířecími motivy. Líbí se vám takovéto samonosné schodiště, které má design a také ušetří spoustu místa?

samonosné schodiště

Z těchto samonosných schodišť byste si mohli vybrat schodiště točité anebo rovné, dále si můžete vybrat materiál, ze kterého ho budete chtít mít vyrobeno anebo jak by mělo vypadat zábradlí. Zábradlí může být ze skla, ze dřeva nebo z nerezové oceli či kombinací těchto materiálů. Při výrobě samonosného schodiště se používá tvrdé dřevo jako dub anebo buk, které se upravují podle toho, jakou má zákazník představu, zda chce dřevo nechat přirozené anebo by chtělo jiný odstín než přírodní. Na tyto odstíny se pak využívají povrchové úpravy jako moření, bělení apod. K výrobě nášlapů by se také daly použít různé kameny jako například mramor.

schodiště

Samonosné schodiště je vyráběno tak, aby obsahovaly vynášecí prvky, které budou pevně udržovat konstrukci celého schodiště, takže se nemusíte bát, že se pod vámi celé schodiště zhroutí. Cenu u těchto schodů nelze jednoznačně určit, protože cena závisí na materiálu, designu, zpracování schodiště, velikosti apod. Cena se pohybuje od 60 000 Kč bez zábradlí. Tak neváhejte a nechte si postavit krásné designové samonosné schodiště, které vám ušetří prostor a u kterého se budete cítit lehce jako bohatí Lichtenštejni na zámku Lednice, kterým tato krása vedla z knihovny do pokojů knížat.

Doporučené články