Technologie na počítači

Myslíte si, že o informační technologii víte opravdu všechno? Pokud si to myslíte, tak jste nejspíše na omylu. Pokud tedy nejste nějaký vy špičkový ajťák, který tím žije a pracuje v tom. A abych se vám přiznala, tak já jsem si myslela, že jsem naprostý profík, co se týče počítače a informační technologie. Protože mám dva a dokonalé kurzy, které se právě zabývají počítačem a taky internetovou technologii. Myslím si, že takové informační technologie by měl znát opravdu každý člověk. A sice nemyslím na úrovni nějakého vysokoškoláka nebo profesionálního pracovníka, který se tomu věnuje. Mám na mysli pouze takové ty základy, které potřebuje průměrný občan.

Online se dá taky vydělávat.

Pokud tedy chce pracovat například v bankovnictví anebo podobných prací, kde je znalost na počítači asi povinností. Kolikrát se mi stalo, že jsem třeba chtěla jít na brigádu do jednoho wellness centra. A tam po mně chtěli, abych uměla perfektně na počítači a perfektně anglicky. Sice anglicky umím, což je prima, protože mě to hodně baví. Ale že po mě chtěli, abych uměla dokonale na počítači? To se mi opravdu nezdálo. Tak jsem se ptala, proč tohle musím umět.

Práce na počítači? Žádný problém.

Oni říkali, že tohle k práci sice potřebovat moc nebudu, ale prý pro případ nouze, kdyby to náhodou bylo potřeba. Já si myslím, že tohle je naprosto zbytečné. Přeci, pokud bych to náhodou v případě nouze potřebovala, tak se to doučím. Nicméně ale i tak moje dva informační kurzy o počítačích mi nestačily, takže mě na brigádu do wellness centra vůbec nevzali. A opravdu hodně mě to dlouho mrzelo, protože jsem takový wellness typ. A kdybych tam ještě pracovala, tak bych byla v sedmém nebi. Nicméně ale asi mi chybí hodně znalostí o informační technologii, takže zkusím se to doučit a zkusím jít žádat o brigádu potom znova. Třeba se mi to příště už povede, když budu mít znalosti. 

Doporučené články