Žít zdravě

Pečujete o své zdraví anebo je vám to jedno? Protože mnoho lidí o své zdraví vůbec nepečuje, protože si myslí, že je to úplně zbytečné. Protože někdo mi taky říká, že zdraví záleží na tom, jaké máte rodiče. Abych se přiznala vám, tak jsem vůbec ze začátku nevěděla, jako ten dotyčný člověk myslí. Co má společného zdraví s našimi rodiči? Potom mi to ten dotyčný člověk vysvětlil a já jsem to pak ihned pochopila. Můj známý totiž říkal, že zdraví taky záleží na tom, jaké máte své předky, jestli máte v rodině nějaké vážné nemoci nebo jste všichni velmi zdraví. Sice ano, je na tom taky nějaká pravda, ale tohle není opravdu vůbec všechno. Taky záleží hlavně na tom, jaký žijete životní styl. Pokud stále sedíte doma, válíte se na posteli a jíte mastná, tučná a sladká jídla a do toho pijete alkohol a kouříte, tak si nemyslete, že vaše zdraví bude úplně na jedničku.

Pečujte o své zdraví.

Taky tady přitom o životním stylu hrozí předčasné úmrtí anebo velmi vážné zdravotní komplikace jako například třeba cukrovka nebo silná obezita. A co třeba cholesterol nebo vysoký tlak? To samozřejmě taky není zdravé, a to všichni víme. Proto bychom měli pro své zdraví něco dobrého. Je třeba jíst alespoň třikrát denně zeleninu, i když se má jíst pětkrát denně.

Alkohol jen výjimečně.

Ale tak ani já to nedodržují, bohužel. Ale jím opravdu hodně zdravě a dávám si velmi často zeleninu a taky ovoce. A mám hodně ráda mléčné výrobky a taky sporty mi nejsou cizí. A pokud chcete být taky zdraví a taky pružní a ohební a mít skvělou kůži a kosti, tak taky není od věci brát některé potravinové doplňky a pravidelně se hýbat. Protože bez pravidelného pohybu a pravidelné a kvalitní stravy to taky nebude pro vaše tělo a ducha úplně ideální. Já sama jsem dříve nežila ukázkově, ale to je už dávno pryč. Přestala jsem kouřit a alkohol si dávám výjimečně na oslavě.

Doporučené články