Vůně kávy

Opravdu se mi moc líbí, když cítím vůni pražené kávy. Pražená káva chutná opravdu výrazně a úplně jinak než klasická káva, kterou koupíte v obchodě. Pamatuji si, jak moje kamarádka jednoho vykládala, jako u nich v práci praží kávu. Abych pravdu řekla, tak je to docela velmi složitý proces a řekla jsem si, že bych to taky někdy chtěla zkusit. A chtěla bych to vidět na vlastní oči. A co teprve na oči, spíše na nos. Víte, kamarádka mi říkala, že je to neskutečná vůně a že aroma celé pražené kávy jde potom cítit po celém obchodě a taky to lidé cítí kolem venku. Hmm, to může být pro můj nos opravdová slast. A věděli jste, že káva taky pohlcuje nepříjemné pocity? Věděli jste, že kvalitní pražená káva opravdu pohlcuje pach? A vůně kávy taky dokonce odhání pavouky. A já se pavouků opravdu strašně moc bojím. Takže vždycky v létě mám nejenom v oknech nějaké sítě, které brání, aby ke mně domů vlezli nějací brouci a pavouci anebo komáři.

Kávu piji denně.

Mimo to mám taky pod postelí mističku, kde mám čerstvou kávu. A sice ji tedy nedávám každý den čerstvou, ale snažím se udržovat, aby ta káva byla stále taková voňavá a silně aromatická, aby to bylo velmi účinné, aby tam pavouci nelezli. A musím říct, že letos, jak jsem to dělala poprvé, tak uznávám, že jsem doma ještě nenašla ani jednoho pavouka.

Káva mi hodně voní.

Dneska už je skoro listopad a v té době loni už jsem jinak našla asi tak sedm pavouků u mě doma. Fuj! A letos ještě ani jeden, za což jsme velmi ráda, protože z pavouků mám někdy dokonce i infarkt. A jsem opravdu ráda, že moje oblíbená káva, kterou piji tak pětkrát denně, taky odradí pavouky. Těší mě, že pavouci si na kávě opravdu nesmlsnou. A jak si vychutnáváte vaši oblíbenou kávu vy? Máte rádi klasickou, jako třeba například turka nebo si vychutnáte nejraději třeba kávu rozpustnou? Myslím, že je to každého věc, ale na jednom se shodneme. A to na tom, že pražená káva chutná skvěle.

Doporučené články