Jak vybrat dárek pro ženu, o které toho moc nevíte?

Nejlépe se nám dárky samozřejmě vybírají pro ně koho o, koho velmi dobře známe. Známe jeho osobnost, koníčky, záliby, nebo naopak to, co nemá rád. Pokud se ale dostaneme do situace, kdy máme obdarovat někoho, koho téměř vůbec neznáme, musíme trochu zaimprovizovat. Naštěstí existuje spoustu neutrálních dárků, které potěší téměř každého a rozhodně tím dotyčnou neurazíte.

alkohol

Alkohol

Láhev dobrého, vybraného alkoholu nepotěší snad jen ty, kteří jsou zapřísáhli abstinenti. Takových příliš není, proto je docela šance, že se tímto dárkem trefíte dotyčné do noty. Nebudete sice nejspíš vědět, jaký alkohol preferuje, ale budete zkrátka muset doufat, že trefíte ten správný. Případně si žena může láhev ponechat pro příležitost, kdy bude hostit někoho jiného a bude mu moci nabídnout alkohol od vás jako občerstvení. Každá žena má jiné chutě ohledně alkoholu, ale neuděláte chybu, pokud zvolíte například láhev dobrého vína, láhev vybraného koňaku, nebo nějaký jemný likér. Vynikající volbou je například mandlový likér Lihovárek.

Květiny

Nejvíce neutrálním dárkem, kterým můžete ženu potěšit, jsou květiny. Pokud víte, že se nebudou předávat žádné velké dary, bude větší kytice určitě dostačující. V každém lepším květinářství vám jsou schopni navázat květinu přesně podle vašeho přání. Dejte si jen pozor, kdyby se vaše obdarovaná řídila květomluvou. V tom případě by ji mohl nevhodný výběr kytice až urazit, i když takový člověk musí počítat s tím, že ne každý se řídí pravidly květomluvy.

květiny

Psací souprava

Pokud víte, že žena pracuje někde, kde tento dárek využije, určitě ji potěší nějaká luxusně vypadající psací souprava, kterou může každodenně používat. V takové psací soupravě může být například luxusní pero a k tomu diář či zápisník. Určitě najdete i takové sady, které jsou dárkově zabalené a udělají dotyčné jistě velkou radost.

Doporučené články