Výlet z Prahy do Tábora s pronajatým vozem

Pronájmy osobních aut jsou výhodné i pro toho, kdo cestuje do zaměstnání hromadnou dopravou nebo chodí pěšky, auto ke své práci nepotřebuje a nakupuje převážně přes Internet s dovozem až do bytu. Tehdy skutečně nemá význam vozidlo vlastnit a zbytečně do něj investovat spoustu peněz, nehledě na jeho pořizovací cenu. Vyplatí se auto pouze pronajmout na občasné akce, jako jsou výlety, dovolená, lázeňské pobyty, sportovní soustředění atp.

Odpadne vám řada starostí a vy se pak v průběhu řízení vozidla soustředíte pouze na jízdu samotnou a na váš následný program, který máte v plánu. Nemusí vás zajímat technický stav vozu, protože za něj nejste osobně zodpovědní, pouze byste se měli snažit vrátit vůz v původním stavu, ale to je celkem samozřejmé.

náměstí v Táboře

Budete-li si pronajímat vozidlo v Praze, řekněme z půjčovny aut v Praze 9, máte spoustu možností, kam se odtud vypravit na víkendový pobyt či na jednodenní výlet. Chcete-li svou rodinu potěšit něčím skutečně nevšedním, anebo vzít na výlet své přátele, máte možnost nasměrovat vůz na dálnici D1 a poté odbočit na silnici E55, která vás zavede do jednoho z nejpůsobivějších měst v celé Evropě, do Tábora.

pohled na Tábor z kostelní věže

Tábor byl založen údajně radikálním husitským křídlem ze sousedního Sezimova Ústí a zakladatelem města se stal Prokop z Kamenice, nikoli Jan Žižka z Trocnova, který v té době sídlil v Plzni, a ta je, jak známo, od Tábora poměrně daleko. V každém případě je ale Tábor svázán s husitským hnutím, které nemělo ve světě obdoby, a na věky změnilo pohled na naši zem, na naše předky, kteří se postavili zlu a přesile oplechovaných žoldáků. Naši předkové tu hájili Pravdu a to bychom si měli zapamatovat.

Až se tedy vydáte do Tábora a spočinete na Žižkově náměstí, vyšplhejte na kostelní věž, odkud je krásný výhled na celé město, a podívejte se na něj i z věže Kotnov u Bechyňské brány. V Táboře stojí za to vidět i rozsáhlé podzemní chodby a také řeku Lužnici. Doporučujeme zajet autem až k tábořišti Harrachovka, kde začíná pro vodáky zajímavý úsek peřejí, zaříznutých v hlubokém lesním kaňonu.

Doporučené články