Jak na plíseň

Když jsem trčela bydlet ve starém domě na vesnici, tak jsem tam měla problémy s plísní. Podívala jsem se tedy na webové stránky taurisplus.cz, kde jsem našla různé produkty a služby, jak třeba odvětrávat panelové domy. I když jsem nebydlela v panelovém domě, tak taky funkce a informace o odvětrávání se mi samozřejmě hodně hodily. Protože i když to byl starý dům, který jsem rekonstruovala, což mě taky stálo kolem tří set tisíc korun, tak jsem tam po dvou letech začala mít velké problémy s plísní. I když jsem pravidelně odvětrávala, tak mi to nepomohlo. Stále se mi dole u zdi dělali plísně.

Panelové domy se odvětrávají.

A později jsem zjistila, že je to taky kvůli lištám, díky nímž právě neproudil vůbec žádný vzduch, tak se tam akumuluje voda a potom z toho je pára. A když to nemá odkud utíkat, tak se z toho dělá plíseň. Byla jsem z toho velice nešťastná a je to taky zdraví škodlivé. A taky vůbec mi nepomohly ani žádné spreje nebo přípravky na plíseň, vždycky se plíseň bohužel vrátila na to stejné místo, kde byla. A to velice rychle, a to během týdne. Že jsem byla velice nešťastná, věděla celá rodina, jenže co si počít? Zkoušela jsem čtyři způsoby odvětrávání. Pořídila jsem taková kolečka a taky pohlcovače vlhkosti, bohužel to nepomohlo.

Doma mám dva větráky.

I když jsem měla na to otevřené okno třeba v koupelně jako kvalitní odvětrávání, tak mě to samozřejmě nepomohlo, protože jsem se podívala opět na webovou stránku laurisplus.cz, jak se odvětrávají třeba například panelové domy, ale i to mě nepomohlo. A kdybych to chtěla, tak by mi to vyšlo na opravdu hodně peněz, které jsem už bohužel neměla. A půjčku by mi jistě už nedali, takže doufám, že se mi tohle většinou podaří odstranit nějak jinak. A to hlavně levně. Mnoho lidí má problémy s vlhkostí domů anebo s plísní, takže se jim bude hodit kvalitní přípravky a odvětrávání.

Doporučené články