Využijte výhodné polohy Prahy vůči horám k vaší rekreaci

Svůj záměr realizovat dovolenou v horském terénu můžete i prostřednictvím autopůjčovny v Praze levně. Pronájmy vozidel probíhají nepřetržitě po celý rok, a jestliže si vůz zajistíte v předstihu, máte možnost zarezervovat si jej třeba na celý týden. A týden na horách bývá obvykle málo, možná, že si tu budete chtít prodloužit pobyt alespoň o pár dnů, a my vám jen připomeneme, proč byste to mohli udělat.

silniční provoz

Ionizovaný vzduch – hory jsou velmi dobrým zdrojem záporných iontů, tolik potřebných pro regeneraci organismu. Ve městech jich najdete velmi málo, a obvykle jen v parcích a v blízkosti fontán či jezírek. Na horách jsou záporné ionty rozšířené díky lesům a vlhkosti, která se v tomto přirozeném prostředí vyskytuje po celý rok – v létě i v zimě.

Jizerské hory

Klid a pohoda, žádné davy turistů – pokud se vypravíte do Krkonoš na vánoční svátky nebo na Silvestra, můžete počítat s tím, že tu na některých místech bude nával, jako na pěší zóně před obchodním centrem. Chcete-li se tomu vyhnout, sázejte raději na lokality méně zalidněné, ale přesto velmi atraktivní, a mnohdy možná i atraktivnější ve srovnání s vyhlášenými středisky. Doporučit bychom vám mohli Lužické a Jizerské hory, kde je krásně po celý rok, zejména v létě. Jsou tu překrásné výhledy a lákavé terény pro pěší turistiku a cyklistiku.

Příjemná teplota – kde nejlépe přečkat letní vedra, než na horách. Tam je vždy teplota mnohem nižší a budete se tu cítit příjemně i tehdy, naměří-li pražské Klementinum červencové či srpnové teplotní rekordy.

Turistika, cyklistika, tenis, koupání v bazénu – kromě jízdy na kole a pěších túr si tu možná zamilujete badminton, a třeba i s bosými chodidly v trávě, a mimo jiné je v některých ubytovacích zařízeních k dispozici trampolína, venkovní bazén či tenisové kurty. V horském prostředí s výhledem do zalesněných kopců vás sport bude bavit mnohem víc, než v městském prostředí.

Doporučené články